Rezerwacja

Skontaktuj się z nami
mailowo lub telefonicznie
i zarezerwuj swój pobyt
w uzdrowisku:

Szczawno-Zdrój:
Dział marketingu
0048 (74) 849 31 35
0048 (74) 849 31 36
0048 (74) 849 31 56
Recepcja Dom Zdrojowy
w Szczawnie - Zdroju
24h na dobę

0048 (74) 849 31 30
Recepcja Młynarz
w Szczawnie - Zdroju

0048 (74) 849 31 51
uzdrowisko@szczawno-
jedlina.pl


Jedlina-Zdrój
Recepcja Dom Zdrojowy
w Jedlinie - Zdroju

0048 (74) 849 32 00
recepcja.domzdrojowyjedlina@
szczawno-jedlina.pl

Opis zajęc

*

*

Fitness Zdrój, zaprasza do korzystania z zajęć fitness, siłowni, saunarium tj. strefa saun (trzy rodzaje saun: sucha, parowa i infrared)  oraz masażu suchego. Świadczone są tu także zabiegi z zakresu krioterapii ogólnoustrojowej.

Saunarium oferuje (rodzaje saun):

- Tradycyjna sauna parowa (łaźnia rzymska)
Temperatura w niej wynosi ok. 50 st. C, jednak ze względu na wysoką wilgotność, odczuwalność temperatury zwiększa się nawet o 100%. Mamy wrażenie, że jest w niej bardzo gorąco.
Zalety: Oczyszcza organizm i pobudza krążenie, ułatwia wchłanianie pielęgnujących kosmetyków. Przed ostatnim wejściem do sauny możesz nałożyć na włosy i skórę odżywcze maseczki, które pod wpływem ciepła wnikną głęboko i zregenerują uszkodzone pasma i naskórek. Możesz też posmarować skórę ujędrniającym balsamem lub olejkiem.

- Sauna sucha (fińska)
To sauna ekstremalnie gorąca. Temperatury sięgają w niej nawet 100 st. C, jednak dzięki niskiej wilgotności powietrza nie odczuwa się tego tak bardzo.
Zalety: Doskonale oczyszcza skórę z toksyn, poprawia mikrokrążenie i rozprawia się z nadmiernym odkładaniem się wody w organizmie, a tym samym z cellulitem. Zanim oddasz się upiększającej kąpieli w saunie, koniecznie zrób peeling skóry szorstką rękawicą lub szczotką, co dodatkowo pobudzi ją do pracy.

- Sauna na podczerwień
W tej saunie panuje przyjemna dla skóry temperatura. Dochodzi do 40-60 st.C, dzięki specjalnym ceramicznym urządzeniom emitującym promienie podczerwone.
Zalety: Głębokie oczyszczenie skóry z toksyn i redukcja cellulitu. Szybsze niż w przypadku korzystania z innych saun pozbycie się nagromadzonego tłuszczu.

Zalety korzystania z saun:

- Sauna pozytywnie działa na kondycję psychiczną i fizyczną, relaksuje.

-  Hartuje i poprawia kondycję fizyczną.

-  Pielęgnuje skórę i poprawia jej wygląd. To idealny sposób na oczyszczenie naszej skóry z toksyn.

-  Pobudza aktywność układu krążenia.

-  Wspomaga odchudzanie. Poprzez stopniowe podwyższanie temperatury ciała, polepsza przemianę materii.

-  Ułatwia aktywność hormonalną.

-  Daje efekt masażu mięśniowego, szczególnie przydatny dla osób narzekających na "łamanie w kościach".

-  Przyzwyczaja organizm do zmian temperatury i powoduje iż lepiej znosimy gorące lata i mroźne zimy.

- Jest wspaniałym lekarstwem na schorzenia reumatyczne.

Drenaż limfatyczny jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych metod walki z cellulitem. Jest całkowicie bezbolesny i relaksujący, działa oczyszczająco na organizm. Zabieg wspomaga walkę z cellulitem, likwiduje obrzęki nóg. Szczególnie dobre efekty daje u osób, które intensywnie ćwiczą, co dodatkowo pomaga w spalaniu uwolnionych toksyn i tłuszczów. Zalecany jest również w przypadku żylaków. Ponieważ poprawia krążenie, jest bardzo wskazany dla kobiet wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia. Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość. Drenaż limfatyczny pomaga likwidować obrzęki oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg. Polecany jest szczególnie osobom, u których występują obrzęki, będące wynikiem zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. O ile w kosmetyce i medycynie estetycznej drenaż limfatyczny wykonujemy w celach zdrowotnych, profilaktycznych i kosmetycznych, o tyle w terapii, np.: po mastektomi, masaż musi być wykonany ściśle według odpowiednich, zgodnych z medycznymi regułami procedur. Rosnąca popularność drenażu limfatycznego powoduje nagminne używanie tego terminu w przypadku masaży, których wykonanie daleko odbiega od procedur Manualnego Drenażu Limfatycznego (MDL) opracowanego przez duńskiego lekarza Emila Voddera. Dlatego też, w wielu krajach metoda MDL w celach leczniczych wykonywana może być jedynie przez odpowiednio wyszkolonych masażystów.
W obrzękach limfatycznych stosuje się również różnego rodzaju zabiegi fizykalne. Zwiększenie przepływu limfy osiągane jest np. poprzez elektrostymulację, mającą na celu pobudzenie własnej „pompy mięśniowej” i usprawnieniu krążenia. Specjalnie dobrane sekwencje prądów działają tak, aby uwolnić i przepchnąć limfę i toksyny do dużych, zbiorczych węzłów chłonnych.

BOA MAX 2 to zaawansowany aparat do presoterapii. Posiada menu dedykowane medycynie estetycznej z predefiniowanymi algorytmami zabiegowymi i menu dedykowane fizjoterapii, w którym można zaprogramować dowolne parametry masażu dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Oprócz pojedynczych 12- komorowych mankietów uciskowych na kończyny wykorzystuje 24 – komorowe zestawy: kurtki i spodnie uciskowe. Boa® Max 2 znajduje zastosowanie w Centrach Onkologii, szpitalach, klinikach i ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, ośrodkach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

• Redukcja cellulitu 1 i 2 stopnia.
• Nadwaga.
• Otyłość.
• Odchudzanie kończyn i zwalczanie cellulitu.
• Wspieranie terapii redukujących lokalne otłuszczenia.
• Terapia uzupełniająca po liposukcji chirurgicznej, lipolizie chemicznej i laserowej oraz po lipolizie kawitacyjnej.
• Obrzęki kończyn górnych po mastektomii.
• Obrzęki kończyn dolnych o różnej etiologii.
• Profilaktyka niewydolności żylnej.
• Profilaktyka przeciwzakrzepowa.
•Wspomaganie leczenia niewydolności limfatycznej.
• Rehabilitacja po urazach i kontuzjach.

Zajęcia oferowane w Fitness Zdrój

ZDROWE PLECY & PŁASKI BRZUCH - Zajęcia o charakterze profilaktycznym, jak i terapeutycznym w zakresie bólów i skrzywień kręgosłupa. Ćwiczenia wspomagają utrzymanie prawidłowej postawy ciała, uelastyczniają i zmniejszają nadmierne napięcie mięśni, stabilizują kręgosłup oraz wzmacniają mięśnie brzucha.

CELLU STOP – Zajęcia mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej, głównie z okolic najbardziej narażonych na występowanie tzw. ”pomarańczowej skórki”, tj. ud, pośladków i brzucha. Trening opiera się na dynamicznym powtarzaniu serii ćwiczeń, które mają jednocześnie spalić zbędne kalorie oraz wzmocnić i ukształtować mięśnie. Podczas zajęcie wykorzystywane są także różne przyrządy oraz proste układy choreograficzne, zwiększające intensywność treningu.

ABT(Abdomen, Buttoks, Thighs) - w tym treningu skupiasz się na ćwiczeniu miejsc, które uwielbiają gromadzić tłuszcz, czyli okolicach centrum ciała i wokół bioder. Z uporem ćwiczysz więc brzuch (abdomen), pośladki (buttoks) i uda (thighs). To lekcja o średniej intensywności z dużą liczbą powtórzeń danego ćwiczenia, w bezpiecznych, nie obciążających stawów pozycjach. Każda osoba wykonuje tyle, ile jest w stanie, a te które rozpoczynają przygodę z fitnessem – co drugie, bądź czwarte powtórzenie.

SLIMNASTIC - Odmiana aerobiku polegająca na rzeźbieniu mięśni całego ciała. Pozwala w stosunkowo krótkim czasie ukształtować sylwetkę, przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu. Można powiedzieć, że zajęcia slim zawierają sobie "wszystko po trochu". Trening zaczyna się od rozgrzewki - to od kilku do kilkunastu minut aerobiku, który przygotowuje Twoje mięśnie do dalszego wysiłku. Główna część treningu to proste układy choreograficzne i pojedyncze ćwiczenia z wykorzystaniem piłek, ciężarków, gum, stepu - wykonywane zarówno na stojąco jak i w pozycji leżącej, odciążającej kręgosłup. Dzięki slimnastic nie tylko wyrzeźbisz mięśnie i ukształtujesz sylwetkę. Ćwiczenia zwiększają wydolność fizyczną, poprawiają koordynację ruchów, przyspieszają spalanie tłuszczu i poprawiają przemianę materii. W czasie jednych zajęć możesz spalić aż 600 kalorii, a udział w nich mogą brać osoby w każdym wieku

PERFECT BODY - intensywne zajęcia modelujące. Trening ukierunkowany na poprawę kondycji, poprawę sprawności, poprawę wytrzymałości mięśniowej, spalanie tłuszczu, modelowanie sylwetki. Główną ich cechą jest połączenie ćwiczeń dynamicznych (wykorzystujących ciężar własnego ciała) i statycznych (z użyciem hantli) w taki sposób, aby zaangażować jak najwięcej grup mięśniowych. Sekwencje ćwiczeń powtarzane są do pięciu razy w zależności od poziomu zaawansowania. Taki rodzaj treningu jest popularny wśród gwiazd showbiznesu i zyskuje coraz większe uznanie w Polsce.

STEP to gimnastyka na stopniu, wylansowana przez Gin Miller – trener Reebok University. To doskonałe ćwiczenia aerobowe o wysokiej intensywności polegające na wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia o regulowanej wysokości. Zajęcia zawierają taneczne układy choreograficzne mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej a przede wszystkim zwiększenie wytrzymałości organizmu. Główny nacisk położony jest na mięśnie ud i łydek. Końcowa część zajęć to ćwiczenia wzmacniające i stretching. Koszt energetyczny wydatkowany podczas zajęć jest w przybliżeniu taki, jak przy bieganiu z szybkością około 11 km/h.

AEROBIC - Zajęcia polegają na tworzeniu nieskomplikowanej choreografii z elementami kroków tanecznych, mające na celu modelowanie sylwetki poprzez doskonałą zabawę. Jest to system treningu opartego na intensywnej wymianie tlenowej, będącej podstawą skutecznego spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia o średniej intensywności - dla wszystkich.

SHAPE – trening wzmacniający i kształtujący wszystkie partie mięśniowe ciała, dla osób na każdym poziomie zaawansowania, na zajęciach są wykorzystywane różne przyrządy (hantle, obciążenia na kostki, gumy, małe lub duże piłki), które oprócz wysmuklenia mięśni dają poprawę równowagi i wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.

TRENING OBWODOWY- trening na specjalistycznym sprzęcie pod okiem instruktora

INTERVAL AEROBIC - naprzemienne łączenie aerobiku typu "hi-lo" o dużej intensywności z ćwiczeniami wzmacniającymi (body sculpt) o małej intensywności. Zaletą jest wykonanie większej pracy fizycznej w podobnym czasie. Poprawia kondycję, wzmacnia układ krążenia.

ENDURANCE LOW/FAT BURNING 65-75% HR Max - to trening o małej intensywności i głównie po płaskim terenie. Zawiera trzy podstawowe techniki jazdy. Używany jako zajęcia dla początkujących oraz jako dobry trening mentalny. Zawiera dużo wizualizacji i motywacji. Charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej.

FARTLEK- to zajęcia w przedziale 65-85% HR(max. tętna). Praca w niskich i wysokich strefach tętna tlenowego, czyli tzw. "jazda po nieznanym terenie". Kombinacje terenów płaskich i górzystych z wykorzystaniem wszystkich technik.  Celem treningu jest zwiększenie wytrzymałości, wydolności organizmu oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Trening dla wszystkich.

Jeżeli masz ochotę wybrać się w nieznane, w miejsca w których jeszcze nie byłeś i nie wiesz czy po pokonaniu jednego podjazdu uda Ci się odpocząć na płaskim terenie czy czeka na Ciebie kolejna góra, to ten rodzaj zajęć jest właśnie dla Ciebie !

SPINNING – to forma grupowych zajęć, dynamiczna jazda na specjalnym rowerze przy motywującej muzyce pod kierunkiem wyszkolonego instruktora. Jej efektem jest lepsze zdrowie, lepsze samopoczucie i piękniejszy wygląd. Lecz tak naprawdę każdy, kto regularnie uprawia spinning zyskuje jeszcze coś: siłę woli i umiejętność pokonywania własnych słabości. Każda góra na drodze staje się przygodą a nie przeszkodą...

RODZAJE ZAJĘĆ SPINNING

Nie masz czasu na przejażdżki w terenie, jest za zimno lub nie masz pomysłu jak spędzić wolny czas, Przyjdź na spinning - zajęcia na rowerach imitujące jazdę szosową. Tej podróży nigdy nie zapomnisz a dzięki wskazówkom instruktora w bezpieczny sposób osiągniesz wytyczony cel.

Kcal Burn Recovery 50% - 65% HR max

Cel:

-polepszenie ogólnego stanu zdrowia,

- szybsza regeneracja powysiłkowa

Jest to trening o bardzo małej intensywności. Jest to najprostszy profil zajęć Spinning. Ćwiczenie ma charakter relaksacyjny po dużych wysiłkach, jak również pełni rolę ćwiczenia dla początkujących. Dzięki temu profilowi możemy pracować nad techniką jazdy. Charakteryzuje go najwyższy współczynnik spalania tkanki tłuszczowej. Forma tego typu zajęć jest zalecana w przypadku osób starszych (Senior Cycling) oraz po kilkugodzinnych wydarzeniach sportowych jak maratony indoor cycling czy konwencje.

ENDURANCE LOW/FAT BURNING 65-75% HR Max

Cel:

-podniesienie przemiany materii,

-aktywacja przemian tłuszczowych-odchudzanie,

-polepszenie wytrzymałości bazowej,

-pozostanie świadomie i celowo w wyznaczonej strefie wysiłku,

-poprawa techniki jazdy.


Trening o małej intensywności. Zawiera trzy podstawowe  techniki jazdy. Używany jako zajęcia dla początkujących i jako dobry trening mentalny. Dużo wizualizacji i motywacji. Charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej.

Uda i Pośladki CLIMBING 75% - 85% HR max

Cel:

-zwiększenie siły mięśni,

-podniesienie maksymalnego wchłaniania tlenu VO2 max.

Dość duża intensywność treningu. Skupia większą uwagę na pracę naszych mięśni i budowie naszego charakteru. Wyróżnia się dużym współczynnikiem spalania tkanki tłuszczowej. Stosowane są techniki podstawowe i zaawansowane. Ćwiczenie jest przeznaczone dla osób zaawansowanych.

Fun Spin Interval 65% - 92% HR max

Cel:

- podniesienie progu mleczanowego,

- podniesienie maksymalnego wchłaniania tlenu VO2 max,

- zwiększenie tolerancji mleczanu.

Bardzo duża intensywność ćwiczeń. Zawiera wszystkie techniki jazdy i powoduje zwiększenie naszej wydolności i kondycji. Występuje dość duży współczynnik spalania tkanki tłuszczowej jak i również wzmocnienie układu krążenia. Między technikami zaawansowanymi występują przerwy, które umożliwiają odpoczynek pomiędzy cyklicznymi powtórzeniami o dużej intensywności.

CHALLENGE 85%-92 % maximum HR Max

Cel:

- zwiększenie tolerancji mleczanu,

- specyficzna wytrzymałość zawodnicza.

Lekcja symulująca zawody- wyścig kolarski. Intensywność bardzo wysoka do maksymalnej. Lekcja przeprowadzona okresowo, zapowiedziana, może stanowić część planu treningowego jako atrakcyjny cel kilkutygodniowych przygotowań. Występują wszystkie techniki jazdy. Tylko dla zaawansowanych uczestników!

FIRST TIME/EXPRESS 65-75 % HR Max

Cel:

- zapoznanie z jazdą na rowerze,

- kompleksowy trening w krótkim czasie.

Specjalna, skrócona lekcja (30 min) w strefie spalania tłuszczu, przeznaczona dla osób zaczynających przygodę ze spinningiem, mających mało czasu. Po modyfikacjach dobra dla seniorów.